ATRAKCJE NASZEGO OŚRODKA:

Szlaki piesze:

Dom Wczasowy Kolejarz stanowi dobrą bazę wypadową na malownicze szlaki Beskidu sądeckiego. W niewielkiej odległości możemy wejść m.in. na zielony szlak prowadzący na Joworzynę Krynicką. Niedaleko znajduje się Ścieżka przyrodnicza w rezerwacie „Las lipowy Obro ż yska”.

 

Szlaki rowerowe

Organizujemy wycieczki rowerowe z instruktorem oraz opiekunem malowniczymi trasami rowerowymi położonymi wokół naszego ośrodka i Muszyny. Szczególnie wartym uwagi szlakiem rowerowym jest szlak AquaVelo, który łączy polsko- słowackie uzdrowiska i pokrywa się ze szlakiem trasy rowerowej EuroVelo11. Dostosowujemy poziom trudności do stopnia zaawansowania grupy. W 2020 r. zakupiliśmy kilkanaście górskich rowerów dobrej klasy, wyposażonych w amortyzator, który zapewni komfort na górskich szlakach. Z kolei tarczowe hamulce, poza świetnym wyglądem, umożliwią sprawne zatrzymanie w czasie długich zjazdów. Sport, widoki i przyjazna atmosfera - czegóż chcieć więcej!

 

Paintball

Paintball to forma bardzo popularnej rozrywki zawierającej w sobie elementy rywalizacji, umiejętności współdziałania w grupie, ale także rozwijania zmysłu strategicznego i nauki działania w sytuacjach stresowych. Zabawa polega na kolejnym eliminowaniu (trafianiu) zawodników drużyny przeciwnej. Zawodnicy mają do dyspozycji albo żelowe kulki wystrzeliwane ze specjalnych pneumatycznych pistoletów, bądź też wiązkę lasera emitowaną ze specjalnej „broni”. Dysponujemy dwoma własnymi polami paintballowymi przygotowanymi specjalnie do rozgrywek dzieci i młodzieży. Jedno z naszych pól speedball-owych znajduje się na terenie DW Kolejarz, a drugie większe, częściowo zadaszone w najbliższym otoczeniu ośrodka, w odległości ok. 100m. Uczestnicy otrzymają profesjonalny sprzęt strzelający (tzw. marker) dostosowany do wieku uczestników. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra dbająca o przestrzeganie przez uczestników zasad bezpieczeństwa co sprawia, że gra jest 100 % bezpieczna.

 

Strzelectwo ASG

AirSoftGun - strzelectwo ASG polega na strzelaniu do celu z replik broni (broń pneumatyczna). Wykorzystywana amunicja jest plastikowa i bezpieczna dla uczestników. Zajęcia kończy improwizacja uwolnienia zakładnika, w której instruktor wciela się w rolę porywacza a uczestnicy w grupy szturmowej- ratunkowej. Grupa aby uwolnić zakładnika musi przejść przygotowany tor przeszkód i ustrzelić wszystkie przygotowane cele (w tym porywacza). Zajęcia polegają na współpracy w grupie, uczestnicy nie strzelają do siebie. W trakcie zajęć wymagamy nałożenie odzieży ochronnej: kasków, gogli.

 

Archery TAG

Łucznictwo bojowe, w którym łączymy sport - łucznictwo z elementami rywalizacji podobnej do paintball. Zajęcia mają przebieg tożsamy z tym, z którym mieliśmy do czynienia w przypadku „klasycznego łucznictwa”, dodatkiem jest pojedynek łuczniczy. W jego trakcie grupa podzielona zostaje na dwie drużyny rywalizuje z sobą na specjalnie przygotowanym do tego polu używając łuków z strzałami piankowymi.

 

Park wodny

W okresie letnim DW Kolejarz to idealne miejsce dla amatorów pływania i zabaw w wodzie. Na terenie ośrodka na blisko czterohektarowym terenie zielonym znajduje się park wodny z basenami i ze zjeżdżalniami. Baseny mogą być wykorzystywane do beztroskiej zabawy na przykład z wykorzystaniem tzw. kuli wodnej aquazorbing. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem i opieką ratowników.

 

Konkurencje strzeleckie

Jedną z atrakcji naszego ośrodka jest możliwość wzięcia udziału w konkurencjach strzeleckich. Pod okiem doświadczonego instruktora do dyspozycji naszych gości są wiatrówki, łuki, czy pistolety pneumatyczne. Sprzęt dobierany jest pod kątem wieku uczestników (siła naciągu, wielkość). Podczas zajęć strzeleckich można nauczyć się prawidłowej postawy łuczniczej, zakładania strzały, naciągania cięciwy, celowania, bezpiecznego wyciągania strzał oraz samodzielnego strzelania do tarcz łuczniczych. Dzięki nadzorowi doświadczonego opiekuna, to bezpieczna i relaksująca forma aktywności na świeżym powietrzu.

 

Biegi na orientację

Osobom lubiącym aktywny wypoczynek proponujemy biegi na orientację. Jest to sport, który łączy w sobie mnóstwo elementów w jedną całość. Kontakt z naturą, wysiłek fizyczny, wysiłek intelektualny, umiejętność posługiwania się mapą, kompasem i GPSem. Zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Biegi na orientację to sport dla całej rodziny. W zabawie mogą uczestniczyć dorośli i dzieci w swojej grupie wiekowej.

 

Modele R/C

Absolutnie wciągające i jeszcze bardziej niesamowicie atrakcyjne zajęcia polegające na nauce obsługiwania różnych modeli maszyn zdalnie sterowanych radiowo. Zajęcia rozpoczynamy od prostych ćwiczeń, a w miarę postępów uczestników, przechodzimy do coraz trudniejszych wyzwań .

Korzystamy z profesjonalnych aut:

- Wyścigi Samochodami typu Short Course 4x4 w skali 1:8 (ponad 50 cm długości), które rozwijają prędkość do 70 km/h na dużym specjalnie przygotowanym torze ze skoczniami.

  • Wyzwanie Off-Road modelami typu Crowler, gdzie specjalne przystosowane pojazdy pokonywać będą przeróżne przeszkody, wzniesienia, kamienne góry, schody, mostki, itp.

  • Pojedynek Robotów- Bitwa robotami które strzelają do siebie promieniem podczerwieni, sygnalizując trafienia i wydając dźwięki. Używamy również kulek typu ASG (AirSoftGun) do strzelania do celu. Maszyny toczą boje na specjalnie przygotowanym polu bitwy.

 

Minigolf

Świetny relaks przeznaczony dla każdej grupy wiekowej. Minigolf jest jak wytchnienie pośród mnogości proponowanych przez nas aktywności fizycznych. Tutaj najważniejsza jest koncentracja, cierpliwość i koordynacja wzrokowo ruchowa. Posiadamy 10 "dołków" o różnych kształtach, stopniu trudności i przeszkodach dodatkowych.

 

Euro-bungy

Jest to urządzenie umożliwiające, wykonywanie bardzo wysokich skoków i akrobacji w powietrzu do wysokości nawet 6m. Uczestnik zapięty jest w specjalne certyfikowane uprzęże skacze na trampolinie, a sprężyny pozwalają mu „wystrzelić” w powietrze. Całość zabawy odbywa się pod czujnym okiem instruktora, który kontroluje stopień naprężenia linek naciągowych. Instruktor dostosowuje ich ilość do wagi, wieku i doświadczenia uczestnika. Osoby oczekujące na swoją kolej mogą dowoli korzystać z trampoliny z siatką.

 

Aquazorbing

Zabawa polega na poruszaniu się po wodzie w przeźroczystej kuli o średnicy 2m. Uczestnik chodzi wewnątrz tej kuli, dzięki czemu się przemieszcza. Utrzymanie równowagi nie jest proste, ale upadek ma zawsze „miękkie” lądowanie, gdyż pod nami znajduję się woda. W kuli można chodzić, biegać, skakać, rzucać się, robić „fikołki” lub odpoczywać, zupełnie jak na łóżku wodnym. Posiadamy 3 kule a basen, który znajduje się na terenie naszego ośrodka jest wystarczająco duży żeby przeprowadzić wyścigi.

 

Survival

Survival uczy samodzielności, dzięki niemu odkrywamy na nowo swoją naturę i zaczynamy samodzielnie działać, nie czekając na pomoc z zewnątrz. Dzięki niemu można odkryć w sobie ukryte dotychczas pokłady niezwykłych umiejętności. Pozwala również w praktyce wykorzystać wiedzę ogólną. Zajęcia odbywają się w formie pieszych wycieczek prowadzonych przez instruktora. W ich trakcie uczestnicy zatrzymują się w punktach, na których zdobywać będą wiedzę i umiejętności potrzebne do poradzenia sobie z trudnymi sytuacjami (zaaranżowanymi przez instruktorów). Na uczestników czekać będzie szereg zadań do wykonania, np. budowa tratwy, oczyszczenie wody, budowa schronienia, rozpalenie bezpiecznego ogniska, znalezienie pożywienia, itp.

 

Pokój zagadek/ Escaperoom

To zabawa, w której grupa ludzi musi wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Zabawa jest w pełni bezpieczna, odbywa się w kontrolowanych warunkach pod nadzorem instruktora. Uczestnicy muszą pokonać muszą szereg zagadek logicznych i fizycznych, czasem także przezwyciężyć lęk. Nagrodą jest odnalezienie kluczy do zamkniętych sejfów, szafek czy schowków, w których kryją się kolejne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób wydostać się z pokoju.