ATRAKCJE MUSZYNY

 

Ogrody Sensoryczne

Ogrody Zmysłów zwane również Ogrodami Sensorycznymi to park, który oprócz odpoczynku na łonie natury spełnia rolę terapeutyczną oraz edukacyjną. Ogrody zostały zaprojektowane tak aby oddziaływały na wszystkie 5 zmysłów: dotyk, słuch, wzrok, smak, węch w sposób zintensyfikowany. Z parku korzystać może każdy, jest on w pełni dostosowany do osób niepełnosprawnych czy wózków dziecięcych.

 

Ruiny zamku

Ruiny średniowiecznego zamku to pozostałości wieży i muru tarczowego znajdujące się szczycie stromej góry zwanej Basztą, która jest częścią pasma nazywanego Koziejówką. Zamek powstał ok. 1390 r. i jego zadaniem była obrona szlaków handlowych oraz granicy. Od połowy XVII wieku budowla popadała w ruinę.

 

Ratusz i piwnice pod Rynkiem

Ratusz w Muszynie powstał na ruinach piwnic, które w przeszłości wykorzystywane były do składowania wina, a także towarów przewożonych węgierskim szlakiem. Aktualnie możemy w nich zwiedzać odtworzone więzienie z salą tortur i narzędziami kaźni. W Ratuszu znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, pijalnia wody mineralnej oraz kawiarnia.

 

Ogrody Biblijne

Ogrody Biblijne powstały 28 czerwca 2015 r. przy kościele parafialnym w Muszynie. Stanowią adaptację Objawienia zawartego w Piśmie Świętym i są największym pod względem obszaru tego typu obiektem w Polsce. Ogrody posiadają miniaturowe krajobrazy, ścieżki do zwiedzania, małą architekturę.

 

Szlak Cerkwi drewnianych

W okolicach Muszyny podziwiać możemy pięknie zachowane drewniane Cerkwie. Na Szlak Cerkwi drewnianych składają się: Cerkiew pw. św. Dymitra w Leluchowie, Cerkiew pw. św. Michała Archanioła w Dubnem, Cerkiew pw. śś. Kosmy i Damiana w Wojkowej, Cerkiew pw. św. Dymitra w Szczawniku, Cerkiew pw. św. Łukasza w Jastrzębiku, Cerkiew pw. śś. Kosmy i Damiana w MilikuCerkiew pw. Zaśnięcia Bogurodzicy w Andrzejówce, Cerkiew pw. św. Dymitra w Złockiem

Więcej informacji o atrakcjach Muszyny: http://muszyna.pl/pl/1490/0/atrakcje.html