3

Atrakcje

Jazda konna

Okolice DW Kolejarz to wymarzone miejsce na przejażdżki konne. Dla mniej zaawansowanych na początek proponujemy naukę jazdy konnej na lonży, czyli długiej linie, na której prowadzony jest koń podczas lekcji jazdy. Instruktor kontroluje w ten sposób konia, aby uczeń mógł skoncentrować się na ćwiczeniu równowagi, wyrabiania dosiadu. Dla bardziej zaawansowanych jeźdźców oferujemy możliwość jazdy samodzielnej oraz rajdy terenowe. Niezapomnianych wrażeń dostarczają zdobywanie pasma Jaworzyny Krynickiej, wypady po przepięknych okolicznych trasach, czy wyprawa do Bacówki nad Wierchomlą, która usytuowana jest na wysokości 895 m n.p.m., na rozległej polanie. Z polany rozciągają się widoki na pasmo Radziejowej i – przy dobrej widoczności – na Tatry

Krajoznawcze wycieczki rowerowe

Przez okolice Muszyny-Złockie przebiega wiele szlaków turystycznych, na których można zaplanować rowerowe wycieczki krajoznawcze. Czekają na Państwa łagodne góry Beskidu Sądeckiego i leżące u ich stóp zielone doliny. Okolice ośrodka to idealne warunki do organizacji rajdów w otoczeniu malowniczych krajobrazów. To także możliwość doskonalenia umiejętności bezpiecznego poruszanie się na rowerze w zróżnicowanym terenie (woda, góry, las). Zajęcia odbywają się pod opieka doświadczonego instruktora w grupach maksymalnie 10 osobowych.

Krajoznawcze wycieczki rowerowe

Paintball

W DW Kolejarz, na specjalnie przygotowanym terenie, a także w okolicznych lasach możemy zaproponować Państwu zawody paintballowe. Paintball to rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej. Markery za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki żelatynowe wypełnione farbą. Zapewniamy profesjonalną organizację zawodów z dbałością o wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz komplet wyposażenia (marker, butla, maska, kombinezon, kulki). Możemy zaoferować różne odmiany zabawy:
  • Paintball, czyli grę strategiczną o charakterze militarnym, polegającą na wyeliminowaniu przeciwnika lub wykonaniu określonego zadania przy wykorzystaniu markera (karabinka).

  • Speedball, sportową wersję gry w paintball, która odbywa się na ograniczonym siatką polu z przeszkodami. Zadaniem zawodników jest zdobycie w limitowanym czasie flagi przeciwnika lub wyeliminowaniu graczy drużyny przeciwnej, przy czym każda z tych czynności jest punktowana.

  • Woodsball - paintball leśny - odbywa się na wycinku lasu lub terenie do tego celu przygotowanym. Celem jest eliminacja przeciwników lub realizacja określonego zadania np. zdobycie flagi.

Paintball

Zajęcia z pływania

W okresie letnim DW Kolejarz to idealne miejsce dla amatorów pływania i zabaw w wodzie. Na terenie ośrodka na blisko czterohektarowym terenie zielonym znajduje się park wodny z basenami i ze zjeżdżalniami. Baseny mogą być wykorzystywane do beztroskiej zabawy na przykład z wykorzystaniem tzw. kuli wodnej aquazorbing. To przezroczysta, nadmuchiwana kula, w środku której znajduje się uczestnik zabawy, który może w ten sposób chodzić po wodzie, biegać i robić „fikołki”. Na basenach organizujemy także zajęcia z pływania dla różnych grup w zależności od wieku i umiejętności. To zarówno nauka jak i doskonalenie umiejętności pływackich, zabawy i konkursy w wodzie, kursy udzielania pomocy tonącemu z elementami pierwszej pomocy przedlekarskiej. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem i opieką wykwalifikowanej kadry, absolwentów AWF, instruktorów, ratowników.
Zajęcia z pływania

Konkurencje strzeleckie

Jedną z atrakcji naszego ośrodka jest możliwość wzięcia udziału w konkurencjach strzeleckich. Pod okiem doświadczonego instruktora do dyspozycji naszych gości są wiatrówki, łuki, czy pistolety pneumatyczne. Sprzęt dobierany jest pod kątem wieku uczestników (siła naciągu, wielkość). Podczas zajęć strzeleckich można nauczyć się prawidłowej postawy łuczniczej, zakładania strzały, naciągania cięciwy, celowania, bezpiecznego wyciągania strzał oraz samodzielnego strzelania do tarcz łuczniczych. Dzięki nadzorowi doświadczonego opiekuna, to bezpieczna i relaksująca forma aktywności na świeżym powietrzu.
Konkurencje strzeleckie

Dj. Camp

Któż z nas nie patrzy czasem z podziwem na DJ-a stojącego za swoimi konsolami, który potrafi puszczaną przez siebie muzyką poderwać nas do tańca? Podczas pobytu w DW Kolejarz można zostać właśnie takim DJ-em lub przynajmniej poznać podstawy tego zajęcia. Warsztaty prowadzone w DW Kolejarz pozwalają poznać i nauczyć się podstaw sztuki tworzenia nowoczesnej muzyki, obsługi sprzętu do prowadzenia imprez i dyskotek, tworzenia scratchy i bitów na różnego rodzaju sprzęcie. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych DJ-ów. Jeśli warsztaty nie staną się dla Państwa początkiem nowej przygody z muzyką, to z pewnością będą dobrą zabawą i chwilą odprężenia.
Dj. Camp

Jazda na Trikkeu

Trójkołowe pojazdy napędzane ludzkimi mięśniami, które można napędzać bez pedałowania i bez odpychania się, wystarczy jedynie odpowiednio przechylać je na boki.  Korzystamy tylko z  oryginalnych certyfikowanych urządzeń firmy TRIKKE. Oprócz świetnej zabawy jest to świetny sposób na poprawienie kondycji fizycznej. Zajęcia w formie kursu jazdy w którym występuje stopniowanie trudności. Coraz trudniejsze wyzwania czekające na uczestników nie pozwolą im się nudzić: nauka jazdy, wyścigi, slalomy, jazda z „górki” (downhill: prawie 3km zjazdu), proste triki, jazda pod górę, itp. Trikke świetnie nadają się również do uzupełnienia treningu narciarzy poza sezonem zimowym gdyż ruchy oraz przeniesienie ciężaru ciała są zbliżone do jazdy carvingowej na nartach. Zjazdowi z „górki” (downhill) towarzyszą również te same pozytywne emocje co w narciarstwie, uczucie swobody, wolności i euforii. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę raiderów. Uczestnicy wyposażeni są w kaski i ochraniacze a zjazd downhill zabezpieczany jest dodatkowo przez samochody. Posiadamy własne duże asfaltowe pole do nauki pierwszych kroków na terenie DW Kolejarz ale korzystamy też ze ścieżek rowerowych, deptaków i alejek których w Muszynie nie brakuje.
Jazda na Trikkeu

Biegi na orientacje

Osobom lubiącym aktywny wypoczynek proponujemy biegi na orientację. Jest to sport, który łączy w sobie mnóstwo elementów w jedną całość. Kontakt z naturą, wysiłek fizyczny, wysiłek intelektualny, umiejętność posługiwania się mapą, kompasem i GPSem. Zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Biegi na orientację to sport dla całej rodziny. W zabawie mogą uczestniczyć dorośli i dzieci w swojej grupie wiekowej.

Rozgrywki i turnieje sportowe

Sam ośrodek jak i tereny wokół dają wiele możliwości do współzawodnictwa, zabawy i integrowania się z innymi naszymi gośćmi w konkurencjach sprawnościowo-ruchowych. Nasz wykwalifikowany zespół instruktorów, trenerów i pedagogów ma doświadczenie w organizacji gier i zabaw integracyjnych oraz turniejów w dyscyplinach zespołowych takich jak: koszykówka, siatkówka, a także turniejów tenisa. Program imprezy oraz koszt ich realizacji ustalany jest indywidualnie.

Atrakcyjne spędzanie wolnego czasu

W DW Kolejarz nie sposób się nudzić. Ośrodek zapewnia infrastrukturę, a nasz zespół zorganizuje lub pomoże zorganizować ogniska, grille, dyskoteki, czy projekcje filmów. Nasi pracownicy służą pomocą w realizacji indywidualnych potrzeb. 

 

Ładuje...